top of page

Інформаційна відкритість

Правила поведінки здобувачів освіти

в дошкільному навчальному закладі № 9 «Лелеченя» комбінованого типу

   Правила поведінки здобувачів освіти в ДНЗ № 9 "Лелеченя" базуються на законах України, наказах Міністерства освіти і науки України та рішеннях органів місцевого самоврядування, Статуті закладу.

Здобувачі освіти в ДНЗ, вихованці, повинні дотримуватись таких правил: 

Стаття 55. Права та обов'язки батьків здобувачів освіти 

1. Виховання в сім'ї є першоосновою розвитку дитини як особистості. Батьки мають рівні права та обов'язки щодо освіти і розвитку дитини. 

2. Батьки здобувачів освіти мають право:

- захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси здобувачів освіти; 

- звертатися до закладів освіти, органів управління освітою з питань освіти; 

- обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти; 

- брати участь у громадському самоврядуванні закладу освіти, зокрема обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладу освіти; 

- завчасно отримувати інформацію про всі заплановані у закладі освіти та позапланові педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти та надавати згоду на участь у них дитини; 

- брати участь у розробленні індивідуальної програми розвитку дитини та/або індивідуального навчального плану; 

- отримувати інформацію про діяльність закладу освіти, результати навчання своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є) і результати оцінювання якості освіти у закладі освіти та його освітньої діяльності. 

3. Батьки здобувачів освіти зобов'язані: 

- виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров'я, здоров'я оточуючих і довкілля; 

- сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання; 

- поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу; 

- дбати про фізичне і психічне здоров'я дитини, сприяти розвитку її здібностей, - формувати навички здорового способу життя; 

- формувати у дитини культуру діалогу, культуру життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма народами, етнічними, національними, релігійними

групами, представниками різних політичних і релігійних поглядів та культурних традицій, різного соціального походження, сімейного та майнового стану; 

- настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства; 

- формувати у дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України; 

- виховувати у дитини повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України; 

- дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за наявності). 

4. Держава надає батькам здобувачів освіти допомогу у виконанні ними своїх обов'язків, захищає права сім'ї. 

5. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування мають поважати право батьків виховувати своїх дітей відповідно до власних релігійних і філософських переконань, а суб'єкти освітньої діяльності мають враховувати відповідні переконання під час організації та реалізації освітнього процесу, що не повинно порушувати права, свободи та законні інтереси інших учасників освітнього процесу. 

6. Інші права та обов'язки батьків здобувачів освіти можуть встановлюватися законодавством, установчими документами закладу освіти і договором про надання освітніх послуг (за наявності).

 

Пам'ятка для батьків щодо правил прийому дітей на період адаптивного карантину

Шановні батьки!

 

Для відвідування дітьми закладу дошкільної освіти на період адаптивного карантину,   спричиненого  коронавірусом COVID-19, з метою  забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя  та збереження здоров'я дітей Вам необхідно чітко дотримуватись наступного алгоритму:

1. Отримати довідку від сімейного лікаря про стан здоров'я та епідеміологічне оточення дитини. Для отримання даної довідки  Вам необхідно попередньо записатись на прийом до сімейного лікаря, з яким заключена декларація.  Для запису телефонуйте медичній сестрі лікаря  в години роботи.

 2. Зателефонуйте  до закладу дошкільної освіти (вихователю групи),  повідомте про дату виходу дитини до закладу.

3. Прийом дітей  здійснюється  з 7.00 до 8.00  ранку, відповідно до регламенту прийому.  В інші години прийом дітей   проводиться не буде. Прийом дітей з центрального входу.

4. Під час проведення ранкового температурного скринінгу Вас та вашої дитини,  Вам необхідно надати довідки від сімейного лікаря та результати досліджень медичному працівник закладу, який проводить температурний скринінг.

Під час очікування проведення температурного скринінгу на території закладу,  Ви повинні дотримуватись дистанції  та  бути в респіраторі або захисній масці (у тому числі саморобній), так,  щоб були покриті ніс та рот та гумових рукавичках. У разі відсутності індивідуальних захисних засобів  Вам не  проведуть температурний  скринінг, відповідно  не допустять дитину до закладу.

6. Після температурного скринінгу дозволу медичних працівників Ви  повинні   довести дитину до ігрового майданчика групи, дотримуючись соціальної дистанції між іншими особами, передати дитину вихователю, повідомити про результати температурного скринінгу  дитини, віддати особисті речі дитини  та якомога швидше вийти за територію закладу.

7. Просимо Вас надавати правдиву інформацію  про стан  здоров'я  своєї дитини, а за необхідності - інших членів родини.

8. Категорично забороняється заходити до будь-яких приміщень закладу,   в тому числі і до групових приміщень, забирати дитину можна у визначений закладом час (після 16:00) і лише на ігровому майданчику.

9. У разі відсутності у Вас  індивідуальних захисних засобів  Ви не можете зайти на територію закладу,  відповідно   не зможете забрати дитину особисто.

10. Якщо виникли сімейні обставини, і Вам необхідно забрати дитину із закладу раніше, тоді  необхідно здійснити наступне:

  • зателефонувати вихователю та повідомити час,  коли Ви будете перебувати біля центральних воріт закладу;

  • чекати дитину на території дошкільного закладу в  масці. Дитину до Вас приведе помічник вихователя або вихователь. Дана ситуація не може мати систематичний характер.

11. Під час несприятливих погодних умов та зниження температури атмосферного повітря,  Вам необхідно:

  • в ранковий час після проведеного температурного скринінгу на вході до  закладу довести дитину до окремого входу групи  за визначеним маршрутом,  дотримуючись дистанції та передати дитину вихователю на ганку;

  • у вечірній час необхідно зателефонувати вихователю та  за визначеним маршрутом,  дотримуючись дистанції,  підійти до ганку групи та  чекати  дитину, яку приведе вихователь або помічник вихователя.

 

Шановні батьки! У разі порушення  Вами даного алгоритму Вашу дитину не допускатимуть до  відвідування закладу. Адміністрація має право викликати поліцію у  разі  порушення Вами протиепідемічних заходів, які впроваджуються для попередження  ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби COVID-19.

- Приходити вчасно в дитячий садок. 

- Вітатися з усіма працівниками ДНЗ. 

- У всьому слухатися вихователя. 

- Якщо щось болить, то обов'язково про це сказати вихователю. 

- Берегти іграшки, майно та книги. 

- На прогулянці не бруднити одяг. 

- В групі голосно не кричати та не бігати. 

- Не ходити в вологому одязі. 

- Не ображати дітей зі своєї групи. 

- Слідкувати за станом свого одягу. 

- Мати особисті носові хустинки. 

- Дотримуватися вимог безпеки. 

- Акуратно вішати одяг в свою шафку. 

bottom of page