Управління освіти Мелітопольської міської ради Запорізької області
Заклад дошкільної освіти № 9 "Лелеченя" загального типу
Ми маємо плекати
дитину, яка знає,
хоче, вміє і діє,
а не спостерігає!
Вас вітає дошкільний навчальний заклад № 9 "Лелеченя"
8 та 9 травня – День пам’яті та примирення та День перемоги над нацистами у Другій світовій війні.
Друга світова війна – найкривавіший воєнний конфлікт. За даними Українського інституту національної пам’яті, в ході війни загинуло від 50 до 80 мільйонів чоловік. Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати українців, особливо демографічні – від 8 до 10 мільйонів осіб.
8 та 9 травня Українці згадують жертв Другої світової війни, вшановують пам’ять всіх, хто ціною власного життя досяг перемоги над нацизмом.
Схилимо голови перед світлою пам’яттю героїв, які захищали рідну землю, віддамо глибоку шану кожному, хто боровся за Вільну та Соборну Україну.
Куточок пам’їяті
вихователя
Акулової Любов Вікторівни
майстер клас "Червоні маки"
вихователя
Сіюшової Світлани Сергіївни
Визволення Мелітополя від німецько-фашистських загарбників
Бої за Мелітополь восени 1943 р. називають «малим Сталінградом». Гітлерівці оборонялися завзято і зло. Багато крові солдатської пролилося в ті дні на нашій землі.
Мета Мелітопольської операції - розгром угруповання противника, що обороняло рубіж на річці Молочна, звільнення Північної Таврії і вихід до гирла Дніпра.
Наступ почався 26 вересня 1943 р. У районі села Семенівка, через яке проходила оборонна лінія супротивника, розвернулися запеклі бої. З першого дня бої прийняли наполегливий і затяжний характер.
23 жовтня з'єднання 51-ї армії у взаємодії з військами 28-ї армії після 10-денних запеклих боїв звільнили Мелітополь і перейшли до переслідування противника.
24 жовтня німецько-фашистські війська були змушені почати загальний відступ. Відступаючи з Мелітополя, гітлерівці підірвали електростанцію, знищили корпуси 10 заводів і фабрик, будівлі 2-х інститутів, технікуму, міської бібліотеки, кінотеатру, зруйнували залізничний вузол. Тільки 34% житлових будинків виявилися придатними для відновлення, з 16 великих промислових підприємств - лише 6, з 23 шкіл - 4. Була зруйнована водопровідна мережа, будівлі двох лікарень і багатьох інших установ. Збиток, нанесений фашистськими окупантами місту і його жителям, склав близько 1,7 млрд. рублів.
Радянські з’єднання втратили в Мелітопольській операції 198749 чоловік (в тому числі 42760 безповоротно). Воїни фронту виявили масовий героїзм, 79 з них було удостоєно звання Героя Радянського Союзу, а 18 частин і з’єднань отримали почесне найменування «Мелітопольських».
Фоторепортаж минулих років
"Саме тут живуть Герої"
Діти вітають з днем перемоги